Greičiausias serveris - Kaip išsirinkti jį ?

Serverio greitis yra didelis veiksnys Google reitinguose ir algoritme, jau vien dėl to, kad labai veikia vartotojo pasitenkinimą (“user experience”), todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą serverį, siūlau gerai apgalvoti. Deja, čia reikalai komplikuoti, aš atlikau tyrimą – nusipirkau geriausių Lietuvos serverių serveris.lt ir serveriai.lt planus ir taip pat užsakiau geriausią užsienio kompanijos „Siteground“ serverio paslaugas (laimėjęs daugiausia aukštų vietų „topuose“ ir giduose) ir atlikau testus su įvairiais SEO įrankiais. Noriu įspėti, kad aš gaunu komisinį už "Siteground" pasiūlymus, bet aš praleidau 2 savaites tyrinėdamas atsiliepimus, įvertinimus (įskaitant ekspertų) ir analizuodamas daugybę serverių, tad Jūs sutaupysite daug laiko ir aš atvirai parašau serverių minusus, tad viską žinosite iš anksto (siūlau tik geriausius produktus, jokių vidutinių serverių). Greičiausias serveris buvo Siteground, Iš Lietuvos serverių man labiausiai patinka serveriai.lt - tik nerekomenduoju naudotis jų dizaineriai.lt paslauga, nes negalėsite normaliai naudotis e-komercija, šimtą kartų geresnis sprendimas yra "Wordpress" turinio valdymo sistema. Savo serverio ir svetainės greičius galite sužinoti užsakę mano SEO paslaugas (SEO auditą) arba nusipirkę SEO konsultaciją galite rasti nuorodų į įrankius ir išmokti tai padaryti patys.

Siteground pliusai :

 1. Vienas iš greičiausių serverių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
 2. Ekspertas nemokamai perkels „Wordpress“ svetainę į jų serverį.
 3. Yra visokių greičio paspartinimo savybių pvz. "SG Optimizer", „Supercacher“ įskiepiai „Wordpress‘e“, tad tai itin sumažins darbą ir kaštus samdant specialistus, kad paspartintų svetainės greitį.
 4. Lengva padaryti svetainės kopiją jei ištiktų kokia nelaimė („Back-up“).
 5. Yra specialus serverio planas, pritaikytas „Wordpress“ svetainėms.

Minusai :

 1. Didžiausias "Siteground" minusas yra tai, kad jis, kaip ir daug kitų užsienio serverių, yra įtrauktas į vieno išprotėjusį "email spam" juodąjį sąrašą, man tai reitingams nepakenkė, bet aš nežinau kas gali užplaukti Google, jei ieškote saugesnio sprendimo siūlau Serveriai.lt.
 2. Arčiausias "Siteground" serveris yra Amsterdame (jį turėtų parinktį automatiškai pagal Jūsų IP adresą). Seniau serverio vieta buvo labai svarbu Google reitingams, tačiau dabar Google žinutė yra „“Server location (through the IP address of the server) is frequently near your users. However, some websites use distributed content delivery networks (CDNs) or are hosted in a country with better server infrastructure. So, we try not to rely on the server location alone”. Taigi, jei Google nemeluoja, serverio vieta tampa vis mažiau svarbia. Plius galima Google įrankiuose nustatyti vietinę šalį kaip Lietuvą, be to Google nustato svetainės vietą pagal daug faktorių tokių kaip informacija svetainės turinyje pvz. kontaktų puslapyje, nuorodos į svetainę, t.t. Geriausia būtų, kad serveris būtų Lietuvoje, nu bet Lietuvos serveriai gana lėti palyginus su "Siteground". Manau, kad serverio greitis yra svarbiau už serverio vietą, bet aišku už savo nuomonę neatsakau, čia tik mano asmeninė nuomonė. Jeigu Jūsų svetainė yra tarptautinė, tuomet serverio vieta yra nesvarbi.
 3. „Siteground“ tikrina naujus klientus ne tik patvirtindama telefono numerį, bet ir registracijos metu nuskaičiuoja simbolinę sumą iš Jūsų kreditinės kortelės ir Jums reikės prisijungti prie elektroninės bankininkystės bei patikrinti ir įvesti tą sumą „Siteground“ svetainėje (pvz. „Swedbank‘e“ reikia paspausti ant „rezervuotos sumos“ ir matosi skaičiai). Man tai nepatinka tokie patikrinimai, žmonėms nesinaudojantiems elektronine bankininkyste tai irgi gali nepatikti, bet blogiausiu atveju galite paskambinti bankui arba „Siteground“ turėtų vis tiek patvirtinti Jūsų paskyrą jei sėkmingai patvirtinote telefono numerį.
 4. „Siteground“ yra brangesnė nei Lietuvos serveriai. „Wordpress‘o web hosting‘o“ kainos –
  „Startup“ – 3.95 eurų už mėnesį be PVM
  „Growbig“ – 6.45 eurų už mėnesį be PVM
  „GoGeek“ – 11.95 eurų už mėnesį be PVM
  Growbig plano tikrai užteks daugumai svetainių, o jei viršysite plano limitus galėsite patobulinti planą. Siūlau pirkti planą ilgesniam laikui, nes pratęsimo mokesčiai yra didesni, tokios kainos :
  „Startup“ – 9.95 eurų už mėnesį be PVM
  „Growbig“ – 17.95 eurų už mėnesį be PVM
  „GoGeek“ – 29.95 eurų už mėnesį be PVM.
  Aišku, kainos gali keistis, aš jų pastoviai nestebiu.
 5. „Siteground“ nesiūlo neriboto duomenų srauto, bet čia mano nuomone labiau pliusas nei minusas, nes jie yra atviri, o aš tai vertinu. Iš mano patirties neribotas duomenų srautas yra labiau marketingo triukas nei tiesa. Jei itin apkrausite serverį jis apmokestins Jumis už tai papildomai bent kokiu atveju, nes serveriai nėra labdaros organizacijos. Galvokite taip – jei kada nors gausite 200 000 lankytojų per mėnesį tai tikrai uždirbsite iš svetainės pakankamai ir atrasite papildomus 10 ar 20 eurų per mėnesį, kad pasigerintumėte planą.

IŠVADA : Jei ieškote greičiausio serverio rinkitės Siteground. Jei norite turėti serverį Lietuvoje rekomenduoju serveriai.lt, tačiau Lietuvos serveriai yra gana lėti palyginti su „Siteground“. Ir paskutinis patarimas dėl serverio, tai labai dažnai svetainės greitį ypač svariai lemia ir svetainės turinys, įskiepiai, šablonas, turinio valdymo sistema ir taip toliau, todėl jei svetainė lėta siūlau paskaityti šią e-knygą kaip pagreitinti „Wordpress“ svetainę ir pasamdyti ekspertą, kad sutvarkytų viską. Jeigu nesutvarkysite savo svetainės tai nepaisant kokį serverį naudosite Jūsų tinklalapis bus vis tiek lėtas. Norint surasti ekspertą galite apsilankykite Fiverr, aš gaunu komisinį iš Fiverr, bet jei naudositės šia nuoroda gausite 20% nuolaidą nuo pirmojo užsakymo, užsiregistruokite ir ieškokite „speed optimization service“ pagal savo turinio valdymo sistemą (pvz. „Wordpress‘as“, „Shopify“ ir pan.). Jei sunku su anglų kalba tai Lietuvoje ieškoti specialistų siūlyčiau paslaugos.lt (ten galima išsiųsti bendrą užklausą visiems) bei skelbiu.lt, web dizaino firmose arba į Google įvesti „Wordpress programuotojas“ jei Jūsų turinio valdymo sistema „Wordpress“.
Jei norite užsakyti „Siteground“ paslaugas spauskite čia.

Jei norite sužinoti patarimus kaip išpopuliarinti svetainę Google sistemoje prašau apsilankyti pagrindiniame SEO patarimų puslapyje.